Kielivalinta

Valitse kieli: suomeksi på svenska in english
 

Haku

 
Palvelut  Kaikki
Tarkennettu haku   Yhteystietohaku

på svenska | in English

 Tekstin koko: a a a a    

Sisältö

Näe Koko kuva

Arte 50 vuotta 29.1.–2.5.2010

Wäinö Aaltosen museon näyttelyvuosi käynnistyy vireän keski-ikäisen taiteilijaseura Arten 50-vuotisjuhlilla ja näyttelyllä Koko kuva. Näyttely tarkastelee Arten historiaa ja toimintaa viiden vuosikymmenen ajalta. Mukana on liki 200 teosta noin 80 artelaiselta taiteilijalta.

Titanic 1 v

Taiteilijatapaamiset alkavat

Irma Optimistin luento ja performanssi 7.2. klo 14.00

Arten 50-vuotisjuhlanäyttelyn taiteilijatapaamiset alkavat Wäinö Aaltosen museossa sunnuntaina 7. helmikuuta Irma Optimistin luennolla ja performanssilla. Tervetuloa kuulemaan taiteilijan 1990-luvun tuotannosta ja seuraamaan hänen uutta performanssiaan Zero Dimension!

Irma Optimisti

Tapahtumia koko kevään ajan

Arten 50-vuotisjuhlanäyttelyn oheisohjelma

Koko kuva - Arte 50 vuotta -näyttelyn yhteydessä järjestetään runsaasti oheistapahtumia koko kevään ajan. Ohjelmassa on mm. keskustelutilaisuuksia, taiteilijatapaamisia sekä työpajatoimintaa lapsille ja nuorille.

Titanik-kyltti museon katolla

Mitä tekis?

Vapaa-ajan Kulttuurikalenteri lapsille ja nuorille - kevät 2010

Vapaa-ajan Kulttuurikalenterista löydät tekemistä ja ohjelmaa lapsille ja nuorille. Voit selata kalenteria myös verkossa.

Mitätekisnosto

Muut nostot

banneri_prosentti_WAM

 

banneri_WA_WAM

 

banneri_patsastelu_WAM

 

banneri_Wampula_WAM

 

banneri_kauppa_WAM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peri

Lisätoiminnot

Verkkopalvelun opaste | Sivukartta | Palaute ja asiointi | Tulosta sivu | Media | Tekstiversio

© 2010 Wäinö Aaltosen Museo | Itäinen Rantakatu 38, 20810 Turku | puh. (02) 262 0850 | wam@turku.fi